شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق

طراحی شگفت انگیز مرکز مالی بوند در شانگهای + تصاویر

a (Copy).jpg

    
در سال 2013، شرکت های بریتانیایی استودیو هترویک و فاستر جهت همکاری در طراحی و ساخت ساختمان چند منظوره "مرکز مالی بوند" در شانگهای انتخاب شدند. این مجموعه 420 هزار مترمربعی شامل دو برج 180 متری ست که کاربری هایی چون دفاتر بیمه تراز اول، یک هتل بوتیک و یک مرکز هنر و فرهنگ را در خود جای داده است. طیف گسترده ای از فضاهای تجاری لوکس نیز در اطراف لندسکیپ گسترده پلازای عمومی آن قرار گرفته اند.

پلازا به معنای لذت بردن در شب است و ساختمان ها درخشش طلایی را به خود می گیرند ، طوریکه نور از فولاد ضد زنگ PVD رز گلد که به طور گسترده در نماهای خارجی ساختمان ها استفاده می شود، منعکس می شود.

copyright_laurianghinitoiu_BFC_(3_of_37) &…

این پروژه سایتی برجسته در یکی از معروف ترین خیابان های شانگهای را به خود اختصاص داده است. طرح کلی استودیو هیترویک و فاستر برای این "مرکز مالی بوند" جهت عبور و مرور عابرین پیاده بسیار نفوذپذیر است و این طرح را به نقطه اتصالی میان شهر قدیم، بوند (منطقه آب نمای شانگهای) و منطقه اداری مالی جدید بدل شده است. این طرح تحت تاثیر این بافت شهری در شرق سایت قرار گرفته است؛ در حالی که ساختمان ها رو به آب نمای شانگهای چرخیده اند و در مقیاس و ریتم با همسایگی لندمارک های قرن نوزدهمی اطراف مرتبط و هماهنگ شده اند.

مرکز فرهنگی و هنری

در قلب این طرح، مرکز انعطاف پذیرِ هنر و فرهنگ، که ترکیبی از سالن رویداد و نمایشگاه با یک محل اجرا و پرفورمنس جای دارد که از استیج های باز در تئاترهای سنتی چینی الهام گرفته است. این مرکز که همچون یک پلت فرم برای هنر بین المللی و تبادل فرهنگی عمل می نماید، می تواند به عنوان محلی برای برندهای تجاری، نمایش محصولات و همکاری شرکت ها استفاده شود. نمای ساختمان که از چادر در حال حرکت، الهام گرفته شده با کاربری های در حال تغییر ساختمان سازگار است و استیج روی بالکن مجموعه را با چشم اندازی نسبت به شهر به نمایش می گذارد.

این ساختمان سه طبقه با الهام‌پذیری از تئاترهای سنتی چین، نمایی مانند پرده از جنس لوله‌های برنزی دارد که شبیه به بامبو است.این لوله‌ها که به صورت سه لایه و آویزان هستند، پرده‌ای نیمه شفاف در مقابل پنجره‌ها و بالکن‌ها ایجاد کرده است.
a_003 (Copy).jpg

a8 (Copy).jpg

یک سبک معماری مجزا

ترجمه : گروه سایت شرکت مهندسی شهران سازه آفاق

به عبارتی سبک معماری داخلی مرکز مالی، خروج از معماری "نمایشی" است که اغلب در طرح های بزرگ چینی جای میگیرد برج هایی که اغلب مشاهده میشوند از شیشه های پر زرق و برق با نماهای بیرونی عریض آرام بخش و یک پالت رنگ غیر رنگی است.

ساختمان هایی که در میدان بوند Bund قرار دارند، پله ای، مخروطی و لایه ای هستند تا نه یک فضای پس زمینه شهری ترسناک ایجاد کنند، بلکه فضایی قابل پذیرش خلق نمایند (مسلما با وجود دو برج بسیار بلندی که در انتهای جنوبی قرار دارد.) این سبک یک معماری هیجان انگیز و غیرعادی ایجاد می کند که به شیوه ی خود جذابیت و  تأثیرگذاری اش را دارد. و مطمئنا فرصتی برای نمایش متریال های مورد استفاده  (فولاد ضد زنگ PVD رزگلد و گرانیت برنزی)
در این مجموعه را  فراهم می کند.

a_005 (Copy).jpg

این مجموعه پیشرفته به طرز شگفت آوری تنها شامل هشت ساختمان است، اما تأثیر آن نمایانگر تأثیر تعداد بسیار بیشتری از ساختمان هاست. ارتفاع و عرض های مختلف ساختمان ها احساس خوشه هایی از ساختمان ها را می دهد و در مقایسه با پیاده روی بین نماهای تخت و مسطح  برج های بلند مرتبه یک احساس چند لایه ای و دوستانه تری را برای عابرین پیاده خلق می کند
در این مجموعه بر ورودی های ساختمان تأکید شده است بطوریکه یک بار دیگر حس دعوت را ایجاد می کند.پله های این ورودی ها  تقریبا به سبک هنری دکوراتیو می باشند همانطور که قاب ها و میله های پنجره ها هستند.

هرچند دالان های ورودی ها اغلب با داشتن بیش از نیمی از ارتفاع ساختمان ها ، خود قطعا از نظر ارتفاع چیزی کم ندارند.
پنجره ها دارای طرح های ضربدری نامنظم از میله های فولاد ضد زنگ PVD هستند که یادآور پنجره ی مشبک چینی است. در هماهنگی با طرح و الگوی دکوراتیو برج های مخروطی از شکاف های  بین میله های افقی همانطور که دارند به سمت بالا حرکت می کنند کاسته میشود.


Bund-Center-TF-web-1447 (Copy).jpg

معماری دراماتیک و تخیلی مرکز هنری و فرهنگی شانگهای بوند با نمای ساخته شده از فولاد ضد زنگ PVD با اهتزاز رنگ رزگلد

Bund-Financial-Center-in-Shanghai-China-1 (Cop…

copyright_laurianghinitoiu_BFC_(3_of_37) &…
   
Bund-Financial-Center-in-Shanghai-China-9 (Cop…

طیف گسترده ای از فضاهای تجاری لوکس نیز در اطراف لندسکیپ گسترده پلازای عمومی آن قرار گرفته اند.

a9 (Copy).jpg

a_002 (Copy).jpg

817a96f2c6cb159974d5bb95e24e94159d2302dc (Copy…

b622fbfebabf03b08511aea192d78b6f (Copy).jp…

2cba10b764137246fb6750fb7b0d90db83e6cda6 (Copy…
پلازا به معنای لذت بردن در شب است و ساختمان ها درخشش طلایی را به خود می گیرند، بطوریکه نور از فولاد ضد زنگ   PVDرز گلد که به طور گسترده در نماهای خارجی ساختمان ها استفاده می شود، منعکس می شود.
طبقه بندی: اخبار معماری، 
برچسب ها: طراحی شگفت انگیز مرکز مالی بوند، سبک معماری داخلی، سایت شرکت مهندسی شهران سازه آفاق، سایت مهندسی و معماری بابلسر، طراحی اتاق کودک، دکوراسیون داخلی و نما، نماهای خارجی ساختمان،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic